Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania — czy warto?

Nauka programowania — czy warto?

Nauka programowania, co to jest?

Nauka programowania dla dzieci to jedno z najpopularniejszych w ostatnich latach rozwiązanie na ciekawe, fascynujące i niezwykle rozwijające zajęcia dodatkowe. Programowanie jako nauka informatyczna jest ściśle powiązana z kierunkiem nauk ścisłych, a one zdają się jednymi z najbardziej rozwijających.

Programowanie to nauka komunikacji. Komunikacji na wielu poziomach. Możliwości swoistego „dogadania się” z urządzeniami takimi jak nowoczesny telefon czy komputer, współpracy z grupą osób zaangażowanych w projekt mający wspólny cel, jak i empatii dotyczącej szerokiego wachlarza społecznego, który ma swoje potrzeby i wymaga od twórców tworzenia odpowiednich i często intuicyjnych rozważań.

Programowanie poprzez ciągi algorytmów, funkcji i komend pozwala na stworzenie czegoś, co ułatwia nam codzienne funkcjonowanie w obszarach choćby bankowości internetowej, systemów zabezpieczeń i alarmów czy potrzeb tak przyziemnych, jak rozrywka albo codzienne obowiązki. Tego właśnie uczą się dzieciaki podczas kursów – śmiałości, aby obsługiwać nowinki techniczne oraz chęci, by tworzyć nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej ułatwią nam szereg zajęć. Razem z umiejętnością przełożenia wyobrażeń na ekran komputera, stają się programistami, którzy w życiu osiągną sukces.

Nauka programowania, czy warto?

Na to pytanie możemy spojrzeć z różnej perspektywy. Pierwsza to rozwój naszego dziecka jako jednostki i możliwości poznania przez niego dodatkowych umiejętności, które przydadzą się w życiu, aż do umiejętności stricte koderskich możliwość zagwarantowania im świetnej, zawodowej przyszłości.

Rozwój ogólny, w tym także silne bodźce do zdobywania umiejętności ścisłych i rozwoju funkcji poznawczych to niezwykle ważny aspekt nauki programowania. Może być ona po prostu metodą na to, aby dziecko rozwijało siebie i swoje zainteresowania w najbardziej skuteczny i nowoczesny sposób. Praca przy komputerze jest też często jednym z ulubionych momentów w ciągu dnia dla nowoczesnego dziecka czy nastolatka i w ten sposób możemy przekuć ewentualne nudne zajęcia rozwojowe w ciekawą przygodę.

Motywacja do nauki programowania

Przyszła kariera programistyczna to także opcja, którą zdecydowanie warto brać pod uwagę podczas inwestowania w przyszłość i edukację dziecka. Obecnie informatyczny rynek pracy to gigant, który ma swoją rolę w każdej gałęzi przemysłu i nauki. Wszystko wokół nas zaczyna być cyfryzowane, a ludzie coraz częściej muszą umieć swobodnie poruszać się w tym nowoczesnym świecie i być swego rodzaju twórcami i nadzorcami nowoczesnych urządzeń. W związku z tym obecnie brakuje na całym świecie setek tysięcy programistów, specjalistów, którzy będą w stanie zapełnić powstałe już stanowiska pracy. Wykształceni w tej dekadzie przyszli programiści zaczną zajmować puste wakaty, jednak prognozy mówią o tym, że  nowych miejsc pracy będzie pojawiać się coraz więcej. Tym samym umiejętności techniczne i programistyczne już są bardzo cenne, a osoby je posiadające mają dużą szansę odnieść zawodowy ukos.

Dlatego zapisz swoje dziecko na warsztaty programowania dla dzieci Łódź już dziś ?.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *