Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania — czy warto?

Nauka programowania — czy warto?

Nauka programowania, co to jest?

Nauka programowania dla dzieci to jedno z najpopularniejszych w ostatnich latach rozwiązanie na ciekawe, fascynujące i niezwykle rozwijające zajęcia dodatkowe. Programowanie jako nauka informatyczna jest ściśle powiązana z kierunkiem nauk ścisłych, a one zdają się jednymi z najbardziej rozwijających.

Programowanie to nauka komunikacji. Komunikacji na wielu poziomach. Możliwości swoistego „dogadania się” z urządzeniami takimi jak nowoczesny telefon czy komputer, współpracy z grupą osób zaangażowanych w projekt mający wspólny cel, jak i empatii dotyczącej szerokiego wachlarza społecznego, który ma swoje potrzeby i wymaga od twórców tworzenia odpowiednich i często intuicyjnych rozważań.

Programowanie poprzez ciągi algorytmów, funkcji i komend pozwala na stworzenie czegoś, co ułatwia nam codzienne funkcjonowanie w obszarach choćby bankowości internetowej, systemów zabezpieczeń i alarmów czy potrzeb tak przyziemnych, jak rozrywka albo codzienne obowiązki. Tego właśnie uczą się dzieciaki podczas kursów – śmiałości, aby obsługiwać nowinki techniczne oraz chęci, by tworzyć nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej ułatwią nam szereg zajęć. Razem z umiejętnością przełożenia wyobrażeń na ekran komputera, stają się programistami, którzy w życiu osiągną sukces.

Nauka programowania, czy warto?

Na to pytanie możemy spojrzeć z różnej perspektywy. Pierwsza to rozwój naszego dziecka jako jednostki i możliwości poznania przez niego dodatkowych umiejętności, które przydadzą się w życiu, aż do umiejętności stricte koderskich możliwość zagwarantowania im świetnej, zawodowej przyszłości.

Rozwój ogólny, w tym także silne bodźce do zdobywania umiejętności ścisłych i rozwoju funkcji poznawczych to niezwykle ważny aspekt nauki programowania. Może być ona po prostu metodą na to, aby dziecko rozwijało siebie i swoje zainteresowania w najbardziej skuteczny i nowoczesny sposób. Praca przy komputerze jest też często jednym z ulubionych momentów w ciągu dnia dla nowoczesnego dziecka czy nastolatka i w ten sposób możemy przekuć ewentualne nudne zajęcia rozwojowe w ciekawą przygodę.

Motywacja do nauki programowania

Przyszła kariera programistyczna to także opcja, którą zdecydowanie warto brać pod uwagę podczas inwestowania w przyszłość i edukację dziecka. Obecnie informatyczny rynek pracy to gigant, który ma swoją rolę w każdej gałęzi przemysłu i nauki. Wszystko wokół nas zaczyna być cyfryzowane, a ludzie coraz częściej muszą umieć swobodnie poruszać się w tym nowoczesnym świecie i być swego rodzaju twórcami i nadzorcami nowoczesnych urządzeń. W związku z tym obecnie brakuje na całym świecie setek tysięcy programistów, specjalistów, którzy będą w stanie zapełnić powstałe już stanowiska pracy. Wykształceni w tej dekadzie przyszli programiści zaczną zajmować puste wakaty, jednak prognozy mówią o tym, że  nowych miejsc pracy będzie pojawiać się coraz więcej. Tym samym umiejętności techniczne i programistyczne już są bardzo cenne, a osoby je posiadające mają dużą szansę odnieść zawodowy ukos.

Dlatego zapisz swoje dziecko na warsztaty programowania dla dzieci Łódź już dziś ?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *